Unikalne dodatki w Fishsnackach – dlaczego je wybraliśmy?

2022-08-19
Porady
decorator

Oto dylemat przed, którym stajemy prawie codziennie – zjeść szybko czy zdrowo? Nie zawsze jest wystarczająco czasu na przygotowanie posiłków, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie seria Fish Snack, czyli śledziowa przekąska idealna do zjedzenia tuż po wyjęciu z opakowania. Ponieważ wierzymy, że to właśnie smak czyni życie ciekawym, to nasze śledzie przygotowaliśmy aż w 6 wariantach, w tym, jako jedyni w Polsce – 3 ostrych. Wśród nowych propozycji SuperFish znajdziesz znane i lubiane dodatki, takie jak kolorowy pieprz czy suszone pomidory, ale także charakterne papryczki: jalapeno, scotch bonnet oraz habanero.

 

Oprócz zdrowotnych kwestii, połączenie słodkiej żurawiny ze śledziami przełamuje schemat oraz podkręca doznania smakowe.

Słodki śledzik

Pierwszą propozycją są filety ze śledzia z żurawiną. Owoc ten ma niską zawartość tłuszczu, przy czym stanowi cenne źródło błonnika. Co więcej, dostarcza dużych ilości witaminy E i C. Żurawina bogata jest w składniki mineralne, miedź, mangan, i antyoksydanty takie jak: kwercetyna, mirycetyna, peonidyna, kwas ursolowy i proantocyjanidyny typu A. Z bardziej zrozumiałych benefitów płynących ze spożywania żurawiny wyróżnić można wspomaganie leczenie infekcji dróg moczowych, choroby żołądkowe. Co ciekawe, żurawina podnosi poziom cholesterolu HDL, czyli tego „dobrego”, a obniża LDL, tego „złego” oraz obniża ciśnienie krwi.  Oprócz zdrowotnych kwestii, połączenie słodkiej żurawiny ze śledziami przełamuje schemat oraz podkręca doznania smakowe, tak, aby dogodzić nawet najbardziej wymagającym smakoszom! Śledzie nabierają intensywnego, cierpko-słodkiego wyrazistego smaku.

Suszone pomidory dzięki dużej zawartości likopenu zmniejszają ryzyko rozwinięcia miażdżycy oraz wpływają na cały układ krwionośny.

Słoneczna przekąska

Poza słodką żurawiną, w swojej ofercie mamy filety ze śledzia z suszonymi pomidorami, które dzięki obróbce termicznej posiadają większe stężenie likopenu niż świeże pomidory, co wpływa na ich wyrazisty kolor. Wywodzą się one z Włoch, gdzie wygrzewano je na słońcu tak, aby wydobyć z nich więcej esencji i smaku. A tego im na pewno nie brakuje! Suszone pomidory są niezwykle intensywne w smaku i bardzo aromatyczne. Dzięki temu uzupełniają charakterystyczny smak śledzia. Zaletą suszonych pomidorów jest zawartość mikroelementów takich jak: magnez, cynk, mangan, ale również witamin, takich jak: witamin E, K, B3 oraz C. Co więcej, suszone pomidory dzięki dużej zawartości likopenu zmniejszają ryzyko rozwinięcia miażdżycy oraz wpływają na cały układ krwionośny. Zalecane są osobom z wadami wzroku i zapobiegają wielu chorobom serca dzięki wysokiej zawartości beta-karotenu. Jest to połączenie klasycznego śledzia z włoskim twistem, który przeniesie nas do słonecznej Italii bez wychodzenia z domu!

Kluczowym elementem jest piperyna – bogata w zdrowotne składniki - którą odnaleźć można w wierzchniej skórce pieprzu. To właśnie dzięki niej pieprz ma właściwości odchudzające!

Klasyczne dodatki

Ostatnia propozycja jest z pozoru najprostszą kombinacją filetów ze śledzia z kolorowym pieprzem. Jednakże w prostocie siła! Ze względu na walory smakowe dodaje się go do niemal każdej potrawy. Ten podstawowy składnik ma wiele właściwości, których niektórzy nawet nie dostrzegają – pieprz to także bogactwo właściwości leczniczych. Jakie korzyści może nieść jedzenie pieprzu, który niegdyś zyskał miano “króla przypraw”? Kluczowym elementem jest piperyna – bogata w zdrowotne składniki – którą odnaleźć można w wierzchniej skórce pieprzu. To właśnie dzięki niej pieprz ma właściwości odchudzające! Piperyna sprawia, iż nasze ciało produkuje więcej energii cieplnej, czyli spalanie się intensyfikuje a zużycie zapasów tłuszczowych się zwiększa. Co więcej, składnik ten spowalnia proces powstawania nowych komórek tłuszczowych. Piperyna przyspiesza trawienie, działa odkażająco i przeciwzapalnie na organizm. Ponadto zwiększa ona poziom melanocytów w organizmie, dlatego polecana jest osobom cierpiącym na bielactwo. Poza jej właściwościami zdrowotnymi, pieprz zaostrza i wydobywa smak w wersji light, nie jest tak ostry jak wcześniej wspomniane papryczki. 

Nazwa papryczki pochodzi od meksykańskiego miasta Xalapa, i to właśnie w Meksyku jest najczęściej uprawiana.

Pierwszy stopień: Jalapeno

Dla osób głodnych wrażeń proponujemy serię śledzików o trzech stopniach ostrości. Pierwszą, lekko pikantną, są śledziki z jalapeno. Papryczki te są najbardziej charakterystycznym elementem kuchni meksykańskiej. Słyną z pikantnego smaku, którego kluczowym elementem jest kapsaicyna, dzięki której warzywo ma wiele właściwości prozdrowotnych. 

Co ciekawe, nazwa papryczki pochodzi od meksykańskiego miasta Xalapa, i to właśnie w Meksyku jest najczęściej uprawiana. Mimo wszystko w naszym kraju pojawiają się odważni, którzy podejmują się tego wyzwania. Nasz wybór padł na papryczkę jalapeno nie tylko ze względu na jej zdrowotne zastosowanie, ale również eksploracje ciekawego połączenia ostrego smaku z klasycznym już śledziem. Kompozycja ta rozbudzi Wasze kubki smakowe i pozwoli, chociaż na chwilę, przenieść się w egzotyczną krainę nowych doznań!

Ma nieco cytrusowy i mocno pikantny smak. Plasuje się na 8. Miejscu, jeśli chodzi o poziom ostrości w skali SHU.

Coraz ostrzej: Scotch Bonnet

Kolejnym stopniem ostrości są średnio ostre śledziki ze scotch bonnet, które w dosłownym tłumaczeniu znaczą szkocki czepek. Nazwa ta nawiązuje do wyglądu samej papryczki, która przypomina rodzaj beretu z pomponem (tzw. Tam o’shanter), jaki nosili tradycyjnie Szkoci. Wywodzi się ona od chili Habanero, odmiany tzw. papryki chińskiej. Podobnie jak ona ma nieco cytrusowy i mocno pikantny smak. Plasuje się na 8. Miejscu, jeśli chodzi o poziom ostrości w skali SHU (Scoville Heat Unit).

Jest ona najostrzejszą papryczką ze wszystkich wymienionych, bowiem ma aż od 100,000 do 350,000 w skali SHU, gdzie zwykła papryka ma jedynie 100.

Poza skalą: Habanero

Na ostatnim miejscu plasują się śledziki bardzo pikantne, z dodatkiem habanero. Od habanero wywodzi się wcześniej wspomniane scotch bonnet. Rośliny te są wieloletnie i najlepiej hodować je w tropikalnym klimacie – gorącym i deszczowym. Jest ona najostrzejszą papryczką ze wszystkich wymienionych, bowiem ma aż od 100,000 do 350,000 w skali SHU, gdzie zwykła papryka ma jedynie 100.

Połączenie bogatych w tłuszcze śledzi z niskokaloryczną papryczką pozwoli zachować zdrowy balans w diecie. Oba te składniki nie tylko świetnie się uzupełniają, ale również wpływają korzystnie na nasz organizm dzięki łatwo przyswajalnym tłuszczom.

Zalety papryczek

Połączenie bogatych w tłuszcze śledzi z niskokaloryczną papryczką pozwoli zachować zdrowy balans w diecie. Oba te składniki nie tylko świetnie się uzupełniają, ale również wpływają korzystnie na nasz organizm dzięki łatwo przyswajalnym tłuszczom. Papryczka  bogata jest w wiele witamin oraz związków mineralnych, które są nieodłącznym elementem do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Można wyróżnić np. witaminę C, A, K, wcześniej wspomnianą kapsaicynę, kwas foliowy oraz liczne minerały, głównie magnez, potas, sód, żelazo oraz wapń. Co więcej, zawierają one dużo błonnika, cukrów ale co więcej, są świetnym źródłem antyoksydantów.

Spośród wielu korzyści, należy również wspomnieć o tym, iż papryczki pomagają w przyspieszeniu metabolizmu, obniżają poziom cukru we krwi, obniżają cholesterol oraz według badań, hamują wzrost komórek nowotworowych, w szczególności raka piersi.

Zatem ostre papryczki to nie tylko wyjątkowy smak, ale również liczne właściwości, które pozwalają zachować zdrowy balans pomiędzy dietą a prawidłowym funkcjonowaniem organizmu!

Odkrywaj smaki!

Wśród naszych nowych propozycji znaleźć można duży wachlarz unikalnych kompozycji smakowych. Od słodkiej żurawiny poprzez ostre papryczki habanero, które na pewno rozpalą wasze zmysły! Fish Snacki to podróż po zakątkach świata, dzięki którym nabierzesz ochoty na rozwijanie swoich kulinarnych horyzontów. Co więcej, kierując się wyborem dodatków, ważnym aspektem było również zdrowie oraz właściwości odżywcze poszczególnych dodatków. W połączeniu z wygodną formą podania – Fish Snacki to wyjątkowo szybka i wygodna przekąska dla każdego!

Czytaj również

Jeśli szukasz miejsca, w którym zgromadzone są zagadnienia dotyczące nie tylko pochodzenia ryb, ale również mnóstwa ciekawostek na ich temat, to trafiłeś w dobre miejsce!