Pomysł na SuperŚniadanie! Zacznij dzień od produktów SuperFish.

2022-05-10
Porady
decorator
Śniadanie powinno dostarczyć naszemu organizmowi nawet do 30% całodziennej wartości kaloryczności diety, czyli między 450 a 660 kcal (w zależności od zapotrzebowania kalorycznego).

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, dlatego warto zacząć go od pełnowartościowego, ale przede wszystkim smacznego dania! Ryby nie pojawiają się w naszym jadłospisie wystarczająco często, dlatego proponujemy kilka pomysłów, które urozmaicą wasze menu i dostarczą energii na cały poranek. Zatem dlaczego warto jeść ryby na śniadanie?

Nie zapominaj o śniadaniu!

Śniadanie powinno dostarczyć naszemu organizmowi nawet do 30% całodziennej wartości kaloryczności diety, czyli między 450 a 660 kcal (w zależności od zapotrzebowania kalorycznego). Ilość energii i składników odżywczych jakie dostarczysz swojemu organizmowi na śniadanie, wspomoże Cię w pierwszej części dnia. 

Dlaczego ryby?

Zatem ryby to przede wszystkim zdrowa alternatywa dla mięsa, po którą najczęściej sięgamy. Ryba bogata w tłuszcze omega-3 sprawi, że zyskamy dużo więcej energii tak potrzebnej szczególnie rano. Co więcej, wpływa ona pozytywnie na pracę mózgu. Zawarte w nich tłuszcze doskonale wpływają na układ nerwowy, co sprawia, że zyskujemy lepszą koncentrację i rozwój zdolności poznawczych. Dzięki temu zwiększy się Twoja kreatywność, zdolność rozwiązywania problemów, ale co więcej, poprawia się koncentracja. Są to niezbędne elementy, bez których nie jesteś w stanie w pełni pracować oraz wykorzystać swojego potencjału. Warto zwrócić uwagę na to, by śniadanie było urozmaicone i zawierało produkty ze wszystkich pięter piramidy żywnościowej, w tym tak ważnych kwasów omega-3 zawarte w rybach.

Pomysły na pyszne śniadania

Proponujemy trzy ciekawe, ale przede wszystkim smaczne rozwiązania na zdrowe śniadania z wykorzystaniem ryb:

Jajka po benedyktyńsku z wędzonym łososiem:

To jedno z najbardziej popularnych, tradycyjnie amerykańskich śniadań. Rozpływające się jajko w koszulce zestawione z wyrazistym łososiem wędzonym oraz pieczywem sprawią, że od razu mamy ochotę zaczynać swój dzień. Poniżej przepis na śniadanie Made in USA 😊 Link do przepisu: >>TUTAJ<< 

Śledzik na kanapkę:

Dla niektórych może wydawać się, że śledzik na śniadanie jest niecodziennym rozwiązaniem. Jednakże ten pomysł wywodzi się właśnie ze wschodniej Europy! Jest to szybkie, ale przede wszystkim pyszne rozwiązanie na poranny posiłek. Link do przepisu: >>TUTAJ<< 

Croque Madames z łososiem:

Naszą podróż kulinarną kończymy we Francji, z której wywodzi się absolutny klasyk, czyli Croque Madames. W środkowej Francji podaje się je co prawda z wędliną, jednakże na wybrzeżach wybierana jest nasza wersja – z wędzonym łososiem! Link do przepisu: >>TUTAJ<< 

Smacznego!

Czytaj również

Jeśli szukasz miejsca, w którym zgromadzone są zagadnienia dotyczące nie tylko pochodzenia ryb, ale również mnóstwa ciekawostek na ich temat, to trafiłeś w dobre miejsce!