Wykwintne smaki
na każdą okazję

Aktualności

28 - 08 - 2018
Śniadanie na piątkę! Powrót do szkoły

Zdarza się, że w porannym pośpiechu nasze dzieci zapominają albo zwyczajnie nie chcą jeść śniadania. Jednak badania dowodzą, że dzieci które nie jedzą pierwszego śniadania, częściej skarżą się na bóle brzucha i mają większe problemy ze skupieniem i zapamiętaniem materiału na lekcjach. Zbilansowana dieta poprawia pracę mózgu i jest niezbędna, aby dziecko rosło zdrowe i silne. 

Aby zapewnić dzieciom wapń, kwasy omega-3 i witaminy, warto włączyć do śniadania ryby, na przykład w połączeniu z twarożkiem kanapkowym. Twarożki SuperFish nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników, substancji zagęszczających ani słodzących. Tuńczyk dostarcza witaminy D, która wpływa na mocne kości i zęby, a łosoś to mięso bogate w cynk i selen,  wzmacniające odporność. Kanapka z twarożkiem ricotta z łososiem lub z tuńczykiem to idealne śniadanie dla ucznia, które pobudzi umysł i doda energii do nauki.

Twarożki SuperFish sprawdzą się idealnie jako smarowidła do chleba na pożywne śniadanie, a także jako dip, w którym dziecko może samodzielnie maczać bułkę, chrupkie pieczywo czy na przykład macę, a także jako farsz do tortilli ze świeżymi warzywami. Gotowe twarożki to idealny pomysł na śniadanie dla wszystkich tych, którzy śpieszą się o poranku!

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

Inspiracje Wykwintne produkty
na małe i duże okazje
Na przyjęcie Korki ze śledzia z fetą i pesto Na przystawkę Twarożek Ricotta z Łososiem Na kolację Filet ze śledzia z kolorowym pieprzem Na przekąske Korki ze śledzia Giżyckie